Meta dhe Prifti Montazh apo Realitet
Meta dhe Prifti Montazh apo Realitet Në emisionin Fiks-Fare në Top-Chanell pikërisht këto dit u shpalos një kasetë e cila tregon per nje implikim të Ilir Metës në afera korruptive dhe abuzuese rreth hidrocentralit. Lëvizja Socialiste për Integrim reagoi dje në lidhje me bisedën e përgjuar e cila është bërë publike më 11 janar 2011. Në deklaratën e saj, LSI shpreh neveri për atë që e konsideron “montazhi i Edi Ramës”. Më tej LSI thekson se gjithçka është bërë publike, është një montazh ndërsa thekson se një vepër e tillë është pjellë e korrupsionit.“Pavarësisht montazheve të tilla të Edi Ramës, LSI është e vendosur të mos bëjë asnjë kompromis me krimin e organizuar. Montazhi, është një pjellë e krimit. Ne nuk bëjmë asnjë kompromis me krimin”, thuhet në reagimin e LSI. Në reagimin e LSI-së theksohet edhe se montazhi është bërë nga Edi Rama. “Neveri për montazhin e pështirë të Edi Ramës”. Ndërkohë po dje, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së tha se ishte përdorur sërish Dritan Prifti. “Ketë radhe në një shfaqje të neveritshme realizuar përmes një montazhi të pështirë, ku ne rolin e një çimkë të komanduar nga Edi Rama përpëlitet në grahmat e fundit, i detyruar ta hedhë vallen sipas vijësjelljes se klaneve kriminale dhe korruptive, që me largimin e tij nga qeveria humben instrumentin për realizimin e interesave te tyre kriminale”, tha ai. Kanti thot : Në një vend që mbizotron padrejtësia çdo gjë duket absurde,Ilir Meta u tërhoq ta vë drejtsin e tij në vend,ne video vërehet 24 sekonda asinkron pra vërehet nje çrregullim në video thot Artur Zheji nje specialist i montazheve filmike dhe drejtor i Agjensis Telegrafike Shqiptare,pra ka nje inskenim dhe kurth te pergatitur. Kurse Lubonja nje analist thot duke u nisur nga Loku qe ne nje vend ku ska drejtsi nuk ka liri,ai vazhdon dhe thot se duhet ber publike opinionit se duhet vendosur drejtesia dhe duhet te merret prokuroria me kete situat,jo te jemi si kastat ne Tunizi. Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka dhënë dorëheqjen nga posti i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, duke thënë se ky vendim është i pavlerë dhe ai vendosi të paraqitet si qytetarë i lirë para drejtësisë. Ndërsa gazetari Andi Bushati akuzon Kryeministrin Berisha kinse ai ka gatuar kete gje sepse Meta eshte i dyti ne kabinetin qeveritar dhe Prifti ka punuar ne kete drejtim pra shum mendime ziejn ne kete ngjarje traumatike per politikanin dhe diplomatin Ilir Meta.të gjitha këto shpifje,intriga,por dhe disa akuza e inskenime kanë një simbolik të ciles do i dal filli se ksuh po e gatuan kete çorbë që i vjen era jo e mir andaj Ilir Meta tërhiqet dhe vetë do përballet me drejtësinë të vendos drejtësinë e vet në vend. Nga : Arbër Berisha
www.arber-berisha.tk
 
Button "Mi piace" Facebook
 
Pubblicitá
 
 
Oggi ci sono stati già 68822 visitatoriqui!
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=